Prelegenci

Poznajcie prelegentów WordCamp Poznań 2018!

Agnieszka Bury

Z WordPressem związana od 9 lat, prowadzi bloga o WordPressie Webfaces Blog, gdzie pisze o Gutenbergu i innych nowinkach ze świata WordPressa. Zawodowo związana z międzynarodową firmą tworzącą wtyczki do WordPressa, wcześniej pracowała jako freelancer tworząc strony www dla klientów.

Bartosz Arendt

W ciągu 8 lat przeszedł długą drogę z WordPress’em, zaczynając od zwykłego użytkownika, prowadzącego prostą stronę i nie mającego pojęcia o kodowaniu, do przedsiębiorcy i zaawansowanego programisty, projektującego i tworzącego z powodzeniem globalne startupy. Prowadzi firmę Digital Factory, zajmującą się budowaniem stron w oparciu o WordPress oraz projekt dFactory skupiający się na tworzeniu oprogramowania dla WP. Jest autorem kilkunastu wtyczek do WordPress’a, w tym popularnych Cookie Notice czy Responsive Lightbox, używanych na około milionie stron na świecie.

Bartosz Bilicki

CEO w Trifinity.io – software house łączącym gamifikację z technologią stojącą za kryptowalutami. Autor takich pojęć jak: cryptomarketing, płaskie punkty, nowe zaangażowanie czy corpotoken. Wielokrotny prelegent na imprezach branżowych m.in. na Mobile Trends Conference (2017, 2018), WordCamp (2010, 2011, 2017), Blockchain Alliance (2018), główny organizator inicjatywy Blockchain Meetup.

Izabela Mrochen

Doktor nauk humanistycznych (filologia angielska), magister pedagogiki i psychologii, certyfikowany trener programu memoQ, certyfikowany ekspert ds. WCAG 2.0. Swoje zainteresowania skupia wokół lokalizacji stron internetowych, narzędzi CAT (Computer Assisted Translation), dostępności treści na stronach www, tworzeniem napisów do filmów oraz z audiodeskrypcją. Członek grupy roboczej ds. zasobów internetu przy Ministerstwie Cyfryzacji. Od 8 lat, jako certyfikowany trener, prowadzi warsztaty z wykorzystaniem najnowszej technologii komputerowej, w szczególności narzędzia CAT. Propagator i inicjator kwalifikacyjnych studiów podyplomowych Włączenie cyfrowe i społeczne: strony internetowe, audiodeskrypcja, multimedia, zorganizowanych na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Współautor Metodologii badania dostępności strony www dla osób niepełnosprawnych, starszych i innych narażonych na wykluczenie cyfrowe w oparciu o WCAG 2.0 dla Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, którą opublikowano w maju 2013 roku oraz Strategii Rozwoju Województwa Śląskiego w latach 2014-2020. Od 2016 roku certyfikowany ekspert i audytor stron www. Certyfikat nadany przez University of South Australia oraz Media Access Australia. Za wkład w propagowanie dobrych praktyk i promowanie włączenia cyfrowego nominowana w konkursie Lider Cyfrowej Dostępności w kwietniu 2018 roku. Od kilku lat prowadzi warsztaty i seminaria przybliżając tematykę cyberprzestrzeni w zakresie użyteczności i dostępności materiałów elektronicznych oraz stron internetowych. Współpracuje z organizacjami pozarządowymi, urzędami, instytucjami kultury oraz uczelniami.

Kamil Porembiński

Architekt systemowy, administrator Linux, a czasem Windows. Lubi tematykę security. Obecnie właściciel firmy http://thecamels.org, zajmującej się projektowaniem systemów o wysokiej dostępności. Zajmuje się skalowaniem dużych aplikacji internetowych, wspieraniem startupów w kwestiach serwerowych. Po godzinach zajmuje się żeglowaniem po morzach, lataniem, fotografią i podróżami. Prowadzi bloga viaxe.pl

Katarzyna Aleszczyk

Pomaga (nie tylko) blogerom oswajać WordPressa! Na co dzień prowadzi blog i społeczność na kasiaaleszczyk.pl oraz nagrywa podcast jakzycwnecie.pl. Jest niepoprawną optymistką zakochaną w WordPressie od pierwszego wejrzenia i z wzajemnością. Od kilku lat realizuje konsekwentnie swoje marzenia. Pisze, ogląda i czyta od zawsze. Uwielbia kryminały. Jej motto: Jeśli coś może się udać – to się uda! Podążaj za tym, co się wydarza!

Katarzyna Janoska

Front-end developer ze smykałką do UXa. WordPressem z wielką pasją zajmuje się od 7 lat. Od 5 pracuje zdalnie, miała okazję pracować z domu dla małej firmy, potem kilka lat być freelancerem, a teraz zdalnie pracuje „na etacie”. W pracy z domu niewiele może ją zaskoczyć, zebrała za to ogromną kolekcję doświadczeń, którymi z radością dzieli z się ze wszystkimi chcącymi podążać tą drogą. W wolnych chwilach gotuje zdrowe wersje tradycyjnych dań, zbiera skrzynki OpenCaching i podróżuje. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak pracować z domu i nie zdziczeć, zapraszamy na bloga Kasi: https://blog.anoriell.eu

Krzysztof Dróżdż

Informatyk z wykształcenia, programista z zawodu. Od 2005 roku fan WordPressa, którego ceni za prostotę, intuicyjność i szybkość wdrożeń. Wdrażał WP dla takich marek jak Próchnik, Browar Czarnków, czy ScanMed.

Krzysztof Radzikowski

Web dev z zacięciem SEO. Jako freelancer od lat zajmuje się doradztwem związanym z SEO, a także audytami i optymalizacjami popularnych CMSów i systemów Ecommerce.

Maciej Swoboda

Zakochany WordPressie od 2006 roku. Organizator WordUp Warszawa 2015-2018 i współorganizator WordCamp Polska 2016/2017. Zwolennik prostych i użytecznych rozwiązań. Szef WP Desk, firmy zajmującej się tworzeniem rozwiązań dla WooCommerce. WordPress to dla niego przede wszystkim zaangażowana społeczność, którą warto wspierać. Dlatego oprócz rozwijania firmy, realizuje się jako prelegent na polskich i zagranicznych konferencjach i spotkaniach związanych z WordPressem. Od kwietnia 2018 jest jednym z redaktorów polskiego tłumaczenia WordPressa.

Maciek Palmowski

Jest programistą – hobbystycznie i zawodowo (pracuje w Spiders.Agency). Kiedy jednak odejdzie od klawiatury, jeździ na rowerze, biega albo gra w gry. Od czasu do czas napisze coś na pandify.pl.

Magdalena Górecka

Engineering Manager oraz UX Designer w Schibsted Tech Poland, hubie programistycznym należącym do norweskiej grupy mediowej Schibsted Media Group. Z wykształcenia informatyk i dyplomowany UX designer. Na codzień bada, projektuje i programuje dla szwedzkiego wydawnictwa NWT. Specjalizuje się w moderowaniu procesów Service Design Thinking i mapowaniu potrzeb klienta. Magda jest aktywnym działaczem trójmiejskiej społeczności IT, z którymi chętnie dzieli się swoim doświadczeniem z zakresu projektowania, prezentowania i promowania. Ponadto jest opiekunem dyplomowym UX Design na Uniwersytecie SWPS i jest współorganizatorem trójmiejskich spotkań WordUp.

Marcin Andrzejewski

Współorganizator dwóch WordCampów w Polsce, wspomagacz na kolejnych dwóch. Aktywny członek wrocławskiej społeczności WordPressa przez pierwsze lata funkcjonowania, w końcu po namowach odpalił, z trzema innymi osobami, WordUp! Kalisz. Biedny i zagubiony projektant graficzny, który musi udawać że rozumie co to Varnish, jak stosuje się hooki i gdzie znajduje się repozytorium wtyczek (za to wie, co to czcionka i ligatura ;P ), a on chciał tylko spłacić dług wdzięczności wobec WordPressa za to, że ma z czego żyć ;). Entuzjasta społeczności. #wszyscyjestesmygrafikami

Marcin Pietrzak

Developer w WPMU DEV. Odpowiada za rozwój i utrzymanie wtyczki CoursePress oraz kilku innych. Entuzjasta i ewangelista filtrów i akcji, których wykopywaniem zajmuje się na swoim blogu. Stały uczestnik i prelegent na polskich WordCampach. Entuzjasta i propagator filtrów i akcji, których używa na co dzień w ilościach wręcz hurtowych.

Mateusz Staniuk

Niezbyt utalentowany tech leader wysoce utalentowanego zespołu frontendowego złożonego z dwóch członków. Obecnie wraz ze swoim zespołem implementuje design system dla Szwedzkiego wydawnictwa NWT. W wolnym czasie uwielbia eksplorować najodleglejsze zakątki internetów w poszukiwaniu najnowszych obrazków ze śmiesznymi kotkami. Również trochę biega.

Michał Strześniewski

Lider zespołu front-end developmentu w grupie komunikacji marketingowej i nowych technologii KERRIS. W swojej codziennej pracy wykorzystuje frameworki i technologie takie jak Vue.js, WordPress, SCSS, KSS, Selenium. Kieruje się podejściami Style Guide Driven Development oraz Test Driven Development. W dorobku ma wiele stron i portali internetowych oraz projekty dedykowane, takie jak kreatory produktów personalizowanych, czy też aplikacje wykorzystujące WebSockety do sterowania stroną internetową poprzez urządzenia mobilne. Swoją wiedzą dzieli się na konferencjach branżowych m.in WordCamp, Targi Kariera IT czy 4Developers ale także prowadzi szkolenia dla osób aspirujących do tego zawodu.

Mikołaj Rotnicki

Specjalista ds. dostępności. Propagator filozofii uniwersalnego projektowania. Współtwórca rozwiązań i aplikacji mobilnych wspierających osoby z niepełnosprawnością wzroku. Autor artykułów i publikacji poświęconych nowoczesnym technologiom asystującym. Pasjonat urządzeń z logo nadgryzionego jabłka.

Oscar Rak

Przedsiębiorca i właściciel agencji Goodkloo. Jest absolwentem WRiTV UŚ oraz SGH, a obecnie spełnia się w roli wykładowcy na Krakowskiej Szkole Filmowej. Na własnej skórze przekonał się jak wygląda praca dla największych światowych korporacji takich jak Microsoftu czy IBMu, ale jest mu obca specyfika działalności organizacji pozarządowych oraz MŚP. Swoją przygodę z marketingiem zaczynał od pracy na największym złomowisku w Polsce. Nabytym doświadczeniem dzieli się współtworząc projekt edukacyjny “Patrzymy Szerzej” oraz stowarzyszenie Gruba Kolektyw Ludzi Kreatywnych. W swojej firmie, która jest oparta na modelu no-office wdraża zasady turkusowego zarządzania. Doskonale zdając sobie sprawę z tego, czym jest społeczna odpowiedzialność biznesu, współtworzy ogólnopolski projekt Karmimy Wiedzą. Inicjatywa odbiła się szerokim echem w mediach, zyskała przychylność ogromnej rzeszy osób a przede wszystkim pokazała, że można w mądry sposób połączyć pomaganie potrzebującym zwierzętom z szerzeniem wiedzy marketingowej.

Paweł Ćmachowski

PHP developer z ponad 8 letnim doświadczeniem w tworzeniu aplikacji internetowych. Od 3 lat pracuje w technologiach WordPress’owych z wykorzystaniem WooCommerce. Posiada również doświadczenie w frameworkach MVC takich jak Laravel 4 oraz 5 czy CakePHP. Doświadczenie z pracy z frameworkami MVC pozwala mu efektywnie budować zaawansowane rozwiązania oparte o WordPress’a.

Zajmuje się tworzeniem zarówno front-endu jak i back-endu aplikacji internetowych, a najbardziej odnajduje się w tworzeniu rozwiązań planując je od zera.

Piotr Niewiadomski

Tech Leader i WordPress Developer. Pracuje w Clearcode i Piwik PRO. Z WordPressa żyje od 2010 roku. Wielokrotny prelegent lokalnych WordUpów jak i ogólnopolskich WordCampów. Autor ponad 20 wtyczek udostępnionych w oficjalnym repozytorium WordPressa.

Piotr Szarmach

Piotr Szarmach, webdeveloper, od wielu lat wdrażający witryny w oparciu między innymi o system CMS WordPress. Były współorganizator WordUp Trójmiasto. Obecnie frontend developer w firmie SentiOne.

Przemysław Hernik

Programista aplikacji internetowych w WP Served. Miłośnik dokumentacji, dobrej jakości kodu i rozwiązań, które ułatwiają pracę i pozwalają na sprawniejszą pracę w systemie WordPress. Przygodę z programowaniem rozpoczął w 2011, a od trzech lat zajmuje się tym zawodowo pracując z powodzeniem zarówno z klientami lokalnymi jak i zagranicznymi. Uczestnik WordCamp’ów chcący podzielić się swoją wiedzą i pomysłami z innymi.

Sebastian Kurzynowski

Programista PHP i JS w firmie Appsaloon. Twórca wtyczki wp-gdpr-core. Uczy tworzenia wtyczek oraz zajmuje się podnoszeniem jakości wytwarzanego oprogramowania.

Szymon Skulimowski

Wolny strzelec od WordPressa. Udziela się jako wolontariusz i pomaga rozwijać WordPressa oraz skupioną wokół niego społeczność. Koordynator WordCamp Lublin 2017 oraz organizator lokalnych spotkań WordUp Lublin, autor bloga WPNinja. W wolnym czasie pomaga rozwijać DomowejRoboty.”

Tomasz Kołkiewicz

SEOwiec z kilkunastoletnim stażem i niestrudzony optymalizator. Optymalizuje nie tylko strony internetowe, ale i całą rzeczywistość wokół siebie. Entuzjasta WordPressa, którego eksploatuje na wszelkie sposoby. Właściciel agencji SEO4.net.

Tomasz Lach

Jest tatą, mężem, pasjonatem fotografii. Zawodowo przedsiębiorcą i blogerem. Jego przygoda z WordPressem zaczęła się w 2008 roku i na obecnym etapie realizuje się w postaci WordPressowej agencji WP Served.

Tomasz Palak

Radca prawny działający na styku prawa i internetu, zwłaszcza social media. Prowadzi bloga http://prawnik.blog, a także przekazuje wiedzę poprzez artykuły i szkolenia. Obecnie wspólnik kancelarii prawnej w ramach grupy Profit Plus.

Vineet Talwar

Vineet found his love for WordPress after he was introduced to it by a friend. This led him to develop numerous websites and making him want to crave for more to learn in WordPress. He has been associated with WordPress since 2012. He co-founded his first company at the age of 20. Vineet is Co-Founder and Technical Lead of FireMud FM – The Online Radio Station based purely out of WordPress and Indicium Crest – A remote web – development agency which is, again focused on WordPress. Now handing both the companies on technical front, his love for WordPress has just grown if nothing else. He has worked with over 55 projects remotely managing and developing them. He has also been associated with various ventures consulting and guiding them with technical resources and is currently located in Frankfurt, Germany. Apart from developing the websites, he is a hobbyist photographer.

Łukasz Badziak

Z wykształcenia politolog, w przeszłości zajmujący się dziennikarstwem branżowym oraz marketingiem politycznym. Obecnie pracuje w branży edukacyjnej, gdzie zajmuje się doradztwem zawodowym oraz promowaniem szkolnictwa zawodowego i technicznego. W wolnych chwilach także grafik DTP-owiec.

Łukasz Kołodziejczyk

W branży SEO obraca się od 7 lat, pracując przez ten przy setkach serwisów – począwszy od małych blogów po ogólnopolskie portale. Określenie „obraca” wcale nie jest tutaj na wyrost. Na około SEO jest bowiem wiele dziedzin ściśle powiązanych i tak też zainteresował się analityką. To ona właśnie wprost w idealny sposób dopełnia SEO, dostarczając użytecznych danych. Łukasz uwielbia dzielić się wiedzą, pokazując jak niezwykły świat kryje się za hasłem analityka. Od zawsze był zwolennikiem przeniesienia całego Onetu na WordPressa i wielokrotnie forsował ten projekt 😀

Łukasz Wilczak

Development Lead w firmie Grand Parade w dziale budującym wewnętrznego CMS-a (wcześniej dział ten zajmował się budowaniem blogów bettingowych opartych na WordPressie). Właściciel niewielkiej firmy Wilnet, prowadzącej szkolenia z tworzenia stron na WordPressie oraz tworzącej serwisy z ich wykorzystaniem. Programista PHP i Ruby on Rails z kilkunastoletnim doświadczeniem w budowaniu aplikacji webowych. Spośród wielu CMS-ów WordPress stał się jego ulubioną platformą, z którą lubi eksperymentować i dzielić się potem swoimi pomysłami.